Homeopatie a neštovice

Dobrý den, paní Kočárková, mám na Vás velikou prosbu.
Byla by jste tak moc hodná a poradila mě nějaká homeopatika na neštovice? Syn má třetí den neštovice.
Obávám se, že píšu pozdě ohledně nasazení nějakých homeopatik u něj (navíc on má celkem průběh v pohodě), ale ráda bych je nasadila dceři, kterou to čeká do cca 14 dnů. U syna  ta reakce není tak hrozná. Víc se bojím u holky.
Jsou jí 3 roky a většinou od brášky všechno chytne a má ten průběh mnohem horší než on.

Velice děkuji za radu a přeji pěkný den, Helena

Dobrý den Heleno,
na neštovice máme poměrně dost léků.
Důležité je popsat, jaká je cílová oblast dopadu neštovic – kůže, sliznice, kašel, teplota, atd. nebo co převažuje - nejvíce obtěžuje.
Z toho se pak vychází, jaký lék aktuálně použít. Pokud ještě žádné projevy nejsou, čeká se až na dobu, kdy se dostaví a pak se podá lék. Nejčastěji v potenci 30C.
Nejhorší kožní projevy se svěděním má Sulphur a Rhus toxicodendron
Sulphur – bude mít úporné svědění, které se bude lepšit v chladu, lepší chladným obkladem, horší teplem, strašné svědění  v posteli. Žízeň na velké množství studených nápojů.
Rhus tox. – bude mít rudý vlhký výsev, zlepšený teplým obkladem, v kombinaci s velikým fyz.neklidem, horší v noci.
Dalším lékem by mohl být Apis, pokud bude přítomen růžový vodnatý otok, lepší chladným obkladem, bolesti bodavé.
Další skupina léků jsou ty, které se podávají na převažující symptomy teploty:
Pulsatilla – dítě je uplakané, vyžaduje společnost, chce chovat, je bez žízně, přítomna teplota – mírná, zlepšení na vzduchu, pupínky se žlutým krémovitým obsahem. Celkově půjde o mírný projev.
Belladonna – má prudkou teplotu (horká hlava a studené ruce ), rudé fleky, které tepou, pocit, že teplo ulpívá na dotek, je zcela bez žízně.
Skupina, kde převažují symptomy kašle:
Antimonium crudum – velmi podrážděné dítě, odmítá společnost, má silně potažený bílý jazyk – klíčový symptom, doprovodně je kašel nebo bronchitida.
Antimonium tartaricum – dítě je ospalé a líné, doprovodně kašel a bronchitida, může být nevolnost, vyrážka se projevuje pomalu a pupínky jsou naplněné hnisem.

Časté jsou kombinace různých symptomů ( i mentální ), ale vždy nějaký převažuje a na ten se předepisuje a to pouze jeden lék, kombinace nepodávejte.
Pokud by byl přítomen nějaký zvláštní symptom tak napište, podívám se konkrétně, léků je cca 50.
U dcery počkejte až nemoc propukne a pak sledujte co převažuje, u každého dítěte může být projev naprosto individuální.

Dále je zde jedna neshoda s konvenční medicínou. Ta většinou doporučuje boláčky zamazávat tekutým pudrem, homeopati to nedoporučují, pouze v nejkrajnějším případě.
Dochází tím k potlačení projevu na kůži. Doporučujeme, pouze jemné obklady, které dítě snese ( studené nebo teplé ) a pak nechat boláky na vzduchu zaschnout.
Svědění a jiné projevy tlumíte hlavně homeopatickým lékem, takže pudr používejte minimálně.
Později je také možná koupel s nepatrným přídavkem hypermanganu.
Přeji hezký den, Gábina K