Léčba akutních onemocnění

Léčba akutních onemocnění, nachlazení, virózy, kašle, dutin, chřipky atd.
V mé praxi pozoruji opakovaný fenomén a to již řadu let.
Lidé píší o pomoc při akutním onemocnění, pomoc žádají přes e-mail.
Je zde však jeden háček, spíš více háčků.

 

Pacient popíše své symptomy, tak jak je běžně zažívá, tedy: „mám rýmu, kašel a také mě bolí hlava, prosím o doporučení vhodného homeopatického léku“.
Ještě větší past čeká v popisu rodiče malého dítěte, „ Má vysoké teploty, doporučena ATB, dusivý kašel, hlavně v noci“.
Vžijte se prosím do role homeopata - pravděpodobně „čaroděje“ na druhém konci drátu.
Také bych doporučila si představit, zda byste podobnou informaci mohli zaslat ošetřujícímu lékaři a seriózně čekat na odpověď – asi by to bylo zajímavé, doporučuji vyzkoušet …
Na základě obecného popisu, není možné najít správný homeopatický lék, neboť homeopatie pracuje s detaily, které jednotlivé léky od sebe rozlišuji.
Také musíme spoléhat na to, že pacient, nebo rodič vyberou symptomy, které jsou důležité, pokud některé opomene a budou to ty hlavní, není možné najít lék, který bude funkční. Máme desítky léku jen na rýmu a kašel.
Výběr důležitost symptom, tedy, který vzít v úvahu a který je běžný „konkomitant“ a neberu ho, vyžaduje několik let studia.
Další léčka čeká v celém vývoji akutní nemoci, který je většinou dost dynamický.
Časté je, že na začátku nemoci je potřeba jiný lék, než na konci. Př: na začátku vysoké teploty, únava v úvahu přicházejí léky jako Belladonna, Aconitum, na konci se řeší více výtoky, tedy úspěšně dokončit rýmu a předcházet dutinám, tedy léky jako Kalia, Pulsatilla, atd.
Na běžné onemocní tedy v klidu použiji více jak 2 léky, není to pravidlem, ale je to časté.
Pokud mi pacient napíše o problému, já odpovím za 2 dny – nejsem stále online, než lék sežene jsou další 2 dny pryč a obraz léku je většinou také pryč, tedy lék, který jsem vybrala již není aktuální.
Není zcela nemožné doporučovat léky na akutní onemocnění přes internet, ale zároveň to také není příliš spolehlivé z výše uvedených důvodů… 
Doporučuji konzultovat své problémy osobně, v místě bydliště u svého homeopata J.
Léčba akutních onemocnění pomocí homeopatie je vysoce efektivní a přínosná, pokud je dobře vedená.
Nejde o doplňkovou léčbu a proto je potřeba seriózní a vědomý přístup k metodě.

Pokud nemáte v blízkosti bydliště žádného spolehlivého homeopata, bylo by dobré se zamyslet nad tím proč.
Již několik let pozoruji zvláštní úkazy ve společnosti, která na jednu stranu alternativní medicínu „toleruje“, jak jsem někde slyšela: „beru kuličky vlastně-hlavně pro dobrý pocit“, někteří jsou nadšenci a fandí nám, mají vlastní zkušenost. Na druhé straně pozoruji jistou kampaň v médiích, kterou vedou „vědci“, kteří se snaží prokázat neúčinnost homeopatie a předkládat podivné návrhy v EU.
Musím říct, že mě toto celé znechucuje a trochu se i stydím. 
Celkově sleduji odchod schopných homeopatů – kolegů, mimo obor. Věřte, že je o mnoho jednodušší pracovat v běžném zaměstnání a homeopatii si aplikovat v klidu ve své rodině a blízkém okolí.
Přemýšlejte o tom, až nebudete mít po ruce, nikoho, kdo by poradil, nejen homeopata, ale také specialistu čínské medicíny, naturopaty, herbalisty atd. Zároveň se toto děje ve velmi zvláštní době, kdy je stále méně dostupných lékařů např. dentistů, pediatrů nebo obvodních lékařů. Na vyšetření u oční lékařky jsem dostala pro dceru termín za 5 měsíců (mezi tím blbě viděla). 
Nemocnice praskají ve švech a na plánované operace a zákroky se čeká měsíce. Stavy doplňují ukrajinští lékaři a sestry. 
Nemyslím si také, že nás z toho zachrání lékaři, kteří se rychle doučí homeopatii, čínu nebo jiné směry, trvalo by jim to dalších 5 let studia a trochu odborné „dohonestace“ k tomu.
Když už jste dočetli až sem a opakovaně navštěvujete můj web nebo facebook, je jasné, že jste nadšenci a možná tušíte o co tu jde.
Pokud jen hledáte a jste tu trochu omylem, prosím zamyslete se nad tím, toto není sebelítost, toto jen odráží realitu z té druhé strany a naznačuje kam všichni směřujeme …