Nachlazení a homeopatie

Dobrý den,
prosím o radu, je nějaký lék na častá nachlazení. Když se ochladí, jsem často nemocná, většinou to chytnu v práci nebo MHD, klasická viróza, cítím, že na mě něco „jde“. Jsem unavená a začne mě škrábat v krku. Když je to špatné tak pak většinou začne kašel. Tohle se mi opakuje tak 4-5x za sezonu. Asi mám slabší imunitu. Existuje nějaký preventivní lék.
Děkuji za radu, Renata V.

Dobrý den Renato,
preventivní lék neexistuje, ale lze podat homeopatický lék na počátku běžného virového onemocnění - nachlazení. Často je velmi účinným lék Ferrum phosphoricum 5CH.
Nejlépe funguje na začátku běžné nemoci - zánětu, kdy ještě nejsou přítomny žádné silné příznaky, jako teplota, rýma a kašel. Spíše je pociťována schvácenost, únava a pokud je teplota, tak ne vysoká.
Zvláště pokud vaše nachlazení často končí zánětem v krku, popř. sestupuje na plíce, tento lék vám prokáže velkou službu. Lék užíváte každý den do odeznění potíží, 3 kličky naředěné v malé plast.láhvi s vodou, kterou popíjíte v průběhu celého dne. Nebo jednoduše vycucáte 2-3 kuličky 3-5 x denně. Myslete také na to, že homeopatický lék vám nepomůže, když budete ignorovat váš stav a nedáte si pauzu. V případě, že lék nezastaví zánět a ten pokračuje, je nutné vybrat další přesnější lék, již na konkrétní projevené symptomy. Pokud by vaše problémy měly tendenci se stále opakovat, lepší bude konzultovat osobně v poradně a najít hluboce působící konstituční lék.
Přeji hezký den, Gábina K.