Bolesti hlavy ze slunce

Dobrý den, můžete mi poradit nějaká homeopatika na bolesti hlavy ze slunce.
Mívám to každé jaro z prvního teplého dne, v průběhu léta už je to lepší i když si musím dávat pozor. Měla jsem doma nějaké kuličky, už několik let jsem je příležitostně používala, ale letos je nemohu najít. Můžete mi dát nějaké typy.
Děkuji Radka Z.

Dobrý den Radko,

Léků na bolesti hlavy ze slunce máme hned několik, pokusím se několik hlavních trochu popsat.

Natrium carbonicum:

Tupá bolest hlavy, ze slunce, hlava mu připadá velká-jako by měla prasknout, přecitlivělost sluchu, sluneční úpal, celkové zhoršení na slunci-zesláblost a vyčerpání sebemenším úsilím, chronické následky úžehu. Může být alergie na mléko.

Natrium muriaticum:

Levostranné bolesti hlavy, horší na slunci, od 10hod, nebo od východu slunce do západu, bolest jak by malá kladívka bušila do mozku, bolesti hlavy začínají ztrátou zraku, vidí záblesky a pak následuje tepavá bolest. Může doprovázet sennou rýmu. Má velkou chuť na sůl.

Belladonna:

Kongestivní, pulsující bolesti hlavy s rudým obličejem, bolest začíná v temeni a šíří se do čela, nebo se usadí v oblasti pravého oka. Bolest lepší studeným obkladem, sezením ve tmě, tlakem a ovázáním. Vše ho vyruší, přecitlivělost na podněty. Nemá žízeň.

Glonoinum:

Pulsující a třeštivé bolesti hlavy, přichází a odchází se sluncem i když mu není přímo vystaven, doprovází překrvení obličeje, zčervenání spojivek, návaly horka, pocit tíhy hlavy, ale nemůže jí položit, nesnese žár v blízkosti hlavy. Podrážděnost a závrať.

Gelsemium:

Bolest hlavy začíná v krční páteři a šíří se do čela s pocitem pukání očí a čela ( může být také jednostranné ), pocit tíhy a obvazu kolem hlavy, padají oční víčka, závrať, horší v 10 hodin, chce mít hlavu podloženou, vše se lepší vymočením. Doprovází otupělost, malátnost a skleslost z letního žáru, je bez žízně. Někdy doprovází zimnice a třes.

Lachesis:

Bolest hlavy při probuzení-vyspí se do zhoršení, bolest u kořene nosu, vlny bolesti na prasknutí, bolesti na levé straně nebo temeni. Návaly horka a pocení, citlivost v oblasti hrdla.

Pulsatilla:

Bolesti v čele nad očnicemi, neuralgie začínají v pravém spánku s palčivým slzením, závrať. Lepší venku na čerstvém vzduchu, chladem a studeným obkladem, horší sluncem a cvičením. Návaly horka do tváří, snadno zčervená, suchá ústa, bez žízně.

Pozorně pročtěte uvedené léky a porovnejte s vašimi potížemi. Vyberte pouze jeden lék, podejte 3 kuličky v potenci 30CH, do sklenice vody a popíjejte. Účinek by měl být patrný do 24 hodin. V případě, že vaše potíže neodpovídají žádnému léku, budete muset navštívit poradnu a symptomy upřesnit.

Hezký den, Gábina K