Bolesti v krku z klimatizace

Dobrý den,

jsem na cestách po Evropě, už druhý týden a začínám mít jistý problém.

Teď je dost teplo a v autě musíme klimatizovat, také ve všech obchodech se klimatizuje, a to mi dělá velké problémy. Vypozoroval jsem, že začínám mít bolesti v krku a kašlu, vždy když se klimatizace spustí, nebo vstoupím do klimatizované místnosti – hotel, obchody atd. Večer jsem unavený a mám oteklý krk. Když jsem mimo klimu, třeba venku, krk je zlepší, ale po prvním kontaktu se studeným vzduchem je to zpátky.

Kdysi jsem měl nějaké homeopatické léky od mé známé, ta je teď nedostupná, tak jsem zkusil napsat, snad mi pomůžete, klimatizaci se teď nevyhnu.
Děkuji za odpověď, Petr V.

Dobrý den, Petře,

lék, který vám pravděpodobně pomohl a pomůže i teď je Aconitum napellus 30C.

Pro lék je typické a určující, že potíže nastávají po vystavení studenému, suchému větru (vzduchu), což odpovídá charakteru klimatizace. 
Všechny potíže začínají náhle. U potíží krku můžeme pozorovat větší žízeň, krk může být pálící, suchý a začervenalý.
U akutních, respiračních onemocnění, se lék používá s úspěchem hned na počátku, potíže začínají náhle a s velkou intenzitou, většinou po vystavení studenému a suchému větru. Pokud je teplota, tak se střídá se zimnicí, je žízeň na studené nápoje, pacient má studené končetiny. Často je pak pozorována úzkost a strach z potíží.

Užívejte 2-3 kuličky naředěné v láhvi s čistou vodou – popíjejte v průběhu celého dne, stačí malá láhev (0,5 – 0,7 l). Další den použijte novou s dalšími kuličkami. Takto užívejte max. týden, potíže by se měly zlepšit. Důležité ale je, vyhnout se změnám teplot a chladnému vzduchu.

Přeji hezký den

Gábina K.