Čepy na mandlích

Dobrý den,
existují prosím homeopatika, která by vyčistila zanícené krční mandle? Zhruba před půl rokem jsem užívala silná ATB na zánět močového měchýře. Od té doby se mi v mandlích tvoří čepy, mandle jsou nateklé. Trpím velkou únavou, kdy nedokážu normálně fungovat. Krční lékařka mi naordinovala Wobenzym, začala jsem brát Apo-Curenzym a Imunostim - po nich pozoruji mírné zlepšení, ale obtíže přesto přetrvávají. V dětství už jsem tento problém měla, brala jsem tehdy homeopatika, která mi pomohla, ale už bohužel nevím, která to byla.
Děkuji za radu! Jana

Dobrý den Jano,
ve vašem případě mě napadají dva léky:
Psorinum 30C a Kali muriaticum 30C.
Pro Psorinum je typické: že mandle jsou zduřelé se světlými skvrnami, ve vykašlaném hlenu jsou patrné "sýrové" kuličky hnisu které silně zapáchají. Dále je pozorováno velká zesláblost, zimomřivost, pocení, všechny výměšky mají odporný zápach.
Kali muriatickum 30C je lékem na folikulární tonzilitidu, v krku a na mandlích jsou našedlé povlaky a skvrny - bílé strupy. Dále může být přítomen provazovitý hlen. Je pozorován také otok mandlí a obtížné dýchání. Jazyk je bílo šedý. Pokud je přítomen silný zápach a zimomřivost v kombinaci s únavou přikláněla bych se k léku Psorinum 30C. Psorinum také odstraňuje sklon k dalším, opakovaným potížím s mandlemi.
Užívejte 7 - 14 dní, nebo do odeznění potíží.
Každý den rozpustíte 3 kuličky v malé plast. láhvi neperlivé vody a budete popíjet v průběhu dne.
Další den postup opakujete s novou láhví vody.
Pokud budete mít problém sehnat lék, napište, pošlu vám kontakty.
Napište, jak léčba dopadla. Kdyby nedošlo po 14 dnech ke zlepšení, byla by lepší konzultace v poradně.
Přeji hezký den, Gábina K.