Homeopatie a omrzliny

Začala doba mrazů.
Nedávno jsem se setkala s trochu ironickým dotazem, zda lze léčit také omrzliny. 
A kupodivu lze.

Pokud máte omrzliny těžkého typu, lepší bude zajít k lékaři, ale i tak můžete doplňkově podávat homeopatické léky.

Pokud si chcete pomoct k rychlejšímu hojení, doporučím hlavní léky, které mohou pomoci. V rubrice omrzliny je 114 léků, ale 4 léky jsou veledůležité.
Agaricus – u tohoto léku jsou pocity na kůži nejdůležitější a diagnostické. Jde o pálení a svědění a píchání jako od ledových jehel. Také je přítomno zarudnutí a otok, v horších případech puchýřky. Pacient Agaricus může jevit známky úzkosti.
Nitricum acidum – v místě poškození mrazem můžeme pozorovat tvorbu praskliny, které silně bolí, bolet bude nápadně připomínat zaraženou třísku. Je zde extrémní citlivost na chlad. Pacient Nitricum je pak spíše podrážděný a nerudný.
Petroleum – kůže je suchá, omrzliny pálí, svědí a v horším případě mokvají a pak praskají.
Suchost, strupy a praskliny, které mokvají ukazují na tento lék.
Pulsatilla – omrzliny mají namodralý vzhled, který se střídá s bledou kůží, hlavní ale je, že zde vadí teplo a je vyžadován chlad a mírný pohyb, který uleví pulzující, pálivé bolesti. Pacient může vyžadovat útěchu, a poté se zlepší.

 

Léky můžete podávat v potenci 9, 15, 30CH dle závažnosti. U akutní, větší a horší omrzliny podávejte 30CH. Lék můžete naředit ve vodě, stačí vhodit 2-3 kul. do 0,5l láhve s čistou vodou a v průběhu dne 5-7 napít několik doušků. Takto podávejte do výrazného zlepšení, s tím, že postupně omezujte množství