Z historie - léčba cholery a Španělské chřipky

1. prosince 2016

Z historie homeopatie
Léčba cholery a Španělské chřipky.
Jedním z častých dotazů v mé praxi je, zda lze pomocí homeopatie léčit vážnou, akutní nemoc.
A odpověď je ano. Pro příklady můžeme nahlédnout do historie.
Pandemie cholery postihla Evropu mezi lety 1829-1851. V té době zde působil zakladatel homeopatie S. Hahnemann (1755-1843), lékař, chemik a překladatel. Na léčbě cholery se podílel v roce 1831 v Paříži a to s velkým úspěchem. Hlavním lékem byly Camphor, Cuprum a Veratrum.
Pro znalce přikládám link ke zdroji, kde S. Hahnemann popisuje své zkušenosti s léčbou: https://archive.org/stream/lesserwritingss00hahngoog#page/n784/mode/2up/search/cholera
Cholera je průjmové onemocnění, původce je bakterie Vibrio cholerae. Léčba spočívá v nahrazování tekutin, při těžkých stavech léčba antibiotiky. Plně rozvinutá, neléčená forma je z 50% smrtelná.

Dalším příkladem může být léčba pandemie Španělské chřipky v letech 1918 - 1920.
Odhad je více než 50 mil. mrtvých, to je 10-20% z nakažených. Zasáhla postupně celý svět.
I zde prokázala homeopatie svojí velkou efektivitu.
The Journam of America Institute of homeopathy zaznamenal tyto údaje:
Ohio – Dr. McCann, Dayton
Z 24 000 případů léčených ortodoxní medicínou byla úmrtnost 28,2%, u pacientů léčených homeopaticky to bylo pouze 1,05%. 
Zdroj třeba zde: http://www.simillimum.com/education/little-library/case-management/pedh/article.php , popř. zapátrejte sami.
Španělská chřipka byla virové onemocnění, inkubační doba 1-3 dny.
První příznaky byly jako klas. chřipka, ale po několika dnech nastoupil prudký, smrtelný zápal plic.
Paradoxem je, že nejvíce umírali původně zdraví lidé mezi 20-40 lety se silnou imunitou.


Pokud vám to nedá, říkáte si: byla jiná doba, kdyby byly lepší léky, antibiotika, antivirotika, tak by se to nestalo. Zvažte, že byste byli „za vodou“ až v případě, že by léčba byla extrémně účinná a rychlá.
Nedávno se slavil den antibiotik.
To mě vážně pobavilo, kde se tady vzal? Vedle MDŽ, VŘSR, Dne dětí ještě tohle? Nejsem si jistá, zda se slavilo to, jak antibiotika zachraňují životy, nebo to, že je zde čím dál větší rezistence na ně.
Je zde riziko, že když „něco“ vážně přijde, tak nevíme jistě, jestli léky budou fungovat ( když je beru 3x do roka ), a že jich bude dost pro všechny.
Já budu doufat, že zde je stále dost homeopatů, kteří budou znát Hahnemannovu metodu a budou umět najít Genus epidemicus. Také doufám, že se stále budeme moci dostat ke všem homeopatickým lékům a nezakáže nám je nějaká pomatená legislativa.

Přeji vám hezký, adventní čas Gábina K